Slajd 5
OFICJALNA STRONA
  •  
 

Plany arboretum

 

 

Arboretum
 
 
 
 
Informacje
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek
9.00-18.00
sobota - niedziela i święta
10.00-18.00
Kontakt
Telefon
(16) 671 64 25
Email
arboretum@poczta.onet.pl
Lokalizacja
Bolestraszyce 130, 37-722 Wyszatyce

„Podkarpackie historie w Arboretum Bolestraszyce” to zadanie zrealizowane w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2023 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego”.
„Dofinansowano ze środków finansowych Województwa Podkarpackiego”. 
Organizator zadania Dyrektor Arboretum dr hab. Narcyz Piórecki prof. UR.

Zadanie skierowane było do młodzieży szkolnej, a także czytelników i innych osób reprezentujących różne grupy społeczne i wiekowe.

W ramach zadania odbyła się promocja dwóch nowości wydawniczych podczas spotkania czytelniczego z popularnymi autorkami specjalizującymi się w odrębnych gatunkach literackich Magdą Skubisz oraz Moniką Maciewicz.

Celem zadania było zainteresowanie czytelników, zwłaszcza młodego czytelnika literaturą i procesem jej powstawania. Zadanie miało na celu nawiązanie bezpośredniego, bliskiego kontaktu między autorem a czytelnikiem, kształtowanie kultury czytelniczej, przybliżenie procesu powstawania książki i metod jej promocji na rynku wydawniczym.

Zadanie wpłynęło także na uatrakcyjnienie działalności kulturalnej Arboretum i popularyzację kultury czytelniczej.

Magda Skubisz jest pisarką powieści o tematyce młodzieżowej i obyczajowej, laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, oraz ambasadorką Rzeszowa jako Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Na kontynuację „Sagi Rodu Tyszkowskich” otrzymała w 2022 roku stypendium twórcze Prezydenta Miasta Przemyśla. Napisała 7 powieści, w tym bestsellerowe „LO Story” i „Aptekarkę”.

Monika Maciewicz jest autorką powieści z gatunku etnofantasy: „Wiedma”, „Kruki” oraz „Żmijątko”. Fascynatka czasów wczesnego średniowiecza, członkini drużyny odtwórstwa historycznego Czarny Żmij. Blogerka, popularyzatorka kultury słowiańskiej, prowadząca Stronę Miłośników Słowiańszczyzny – Jesteśmy Słowianami. Na co dzień polonistka, logopedka, liderka Teatroteki Szkolnej, członkini Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu.