OFICJALNA STRONA
  •  
 

Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach
- Instytucja Kultury Województwa Podkarpackiego

 

 

Arboretum
 
 
 
 
Informacje
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek
9.00-18.00
sobota - niedziela i święta
10.00-18.00
Kontakt
Telefon
(16) 671 64 25
Email
arboretum@poczta.onet.pl
Lokalizacja
Bolestraszyce 130, 37-722 Wyszatyce
Zapraszamy do udziału w warsztatach dawnych technik obróbki drewna „Zielone Stolarstwo”, 29-30 czerwca 2024 r., godz. 10.00-16.00.
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt na adres emailowy Arboretum: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tematyka warsztatów: snycerka, projektowanie ornamentów do wykorzystania w tworzeniu przedmiotów codziennego użytku - tace, patery, pojemniki. Również spróbujemy połączenia tych technik z ceramiką wyciskaną w drewnianej formie. Program może ulec pewnym zmianom w zależności od zainteresowań uczestników i warunków pogodowych. Oferta skierowana jest do osób dorosłych zainteresowanych tradycyjnymi rzemiosłami związanymi z drewnem. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty poprowadzi artysta plastyk Stanisław Chmiel (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W warsztatach wezmą także udział studenci koła naukowego "Artnów" Akademii Tarnowskiej.