Slajd 5
OFICJALNA STRONA
  •  
 

Aktualności

 

 

Arboretum
 
 
 
 
Informacje
Godziny otwarcia:
 
Arboretum nieczynne
 
Kontakt
Telefon
(16) 671 64 25
Email
arboretum@poczta.onet.pl
Lokalizacja
Bolestraszyce 130, 37-722 Wyszatyce

Konferencja pn. "SZTUKA jako sposób radzenia sobie z rzeczywistością". Arboretum Bolestraszyce, 15-17 listopada 2024 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Zadanie w ramach Programu Edukacja artystyczna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koordynatorzy i organizatorzy zadania:

  • prof. dr hab. Piotr Szwiec - Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
  • dr hab. Narcyz Piórecki prof. UR - Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach, Uniwersytet Rzeszowski w Rzeszowie
  • prof. dr hab. Marek Sak - Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Organizatorzy:

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach, Uniwersytet Rzeszowski w Rzeszowie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Lwowska Akademia Sztuk Pięknych we Lwowie, Akademia Sztuk Pięknych w Wilnie, Uniwersytet Sofijski w Sofii.

https://szkolnictwoartystyczne.mkidn.gov.pl/index.php...

"SZTUKA" jako sposób radzenia sobie z rzeczywistością-to zadanie służące nie tylko podniesieniu poziomu edukacji artystycznej poprzez organizację międzynarodowej konferencji z udziałem wybitnych naukowców, artystów, pedagogów z Polski i zagranicy, ale także wskazanie roli SZTUKI jako języka wypowiedzi artystycznej, w tym również w edukacji, w szczególności w ekstremalnych doznaniach jakim poddawana jest jednostka w obecnym świecie. We współpracy z międzynarodowymi, artystycznymi ośrodkami nauk. m.in. z Wilna, Lwowa, Sofii, Warszawy, Poznania, Rzeszowa, Gdańska, Łodzi i in. Konferencja hybrydowa zorganizowana w Arboretum w Bolestraszycach będzie miała charakter wysoce interdyscyplinarny i innowacyjny ze względu na nacisk jaki zostanie położony na rolę SZTUKI w procesie twórczym, integracyjnym jak i dydaktycznym. Międzynarodowy charakter zadania i udział uczestników z różnych środowisk twórczych jest gwarancją innowacyjności i unikatowości w sposobie podejścia do tematu SZTUKI.